pondelok 30. novembra 2009

Ako to dopadlo v Mexickom Cozumeli.

Séria Ironman má za sebou ďalší pretek. Bol ním premierový IM Cozumel. A ako to dopadlo?
Aj v ženskom aj v mužskom poli sa strhla veľká bitka, aj keď uba o druhé miesta. Jasnými víťazmi sa stali holanďanka Yvonne Van Vlerken a belgičan Rutger Beke. Obaja rozhodli o svojich víťazstvách už počas cyklistiky. Ale po poriadku.
Plávanie bolo extrémne rýchle, skoro by som povedal, že kratšie, nakoľko časy boli priam neuveriteľné na bezneoprénové plávanie. Najrýchlejší muž Jony Kenny plával za 41:48!!! Za ním vyplávali Stephen Bayliss so stratou 1:47, Ukrajinec Viktor Zyemtsev opustil vodu jako piaty, a Beke so stratou 4:52 na vedúceho pretekára. Za zmienku stojí fakt, že Bekeho plavecký čas 46:38 stačil iba na 16. miesto!!!
Ženy plávali tiež extrémne rýchlo. Prvá Bree Wee za 46:39. Za ňou nasledovali Eva Dollinger a Edith Niederfriniger. Ďalšia favoritka Bella Bayliss strácala 3:47 a Van Vlerken 3:57.
Cyklistická časť bola plne v réžii víťazov.Beke začal svoju stíhačku a na konci prvého z troch okruhov sa prepracoval na prvé miesto. Počas cyklistiky ho vybudoval na 8:37 na tretieho Finangera. Jediný, kto stíhal bol Pedraza. Ovšem hneď na začiatku behu Beke nastúpil a o svojom víťazstve rozhodol už na prvých kilometroch. Počas behu úplne odišiel Stephen Bayliss, naopak svoju tradičnú stíhačku predviedol Viktor Zyemtsev, ktorému to nakoniec vynieslo druhé miesto. Celkové poradie v cieli vyzeralo nasledovne :
1 BEKE, RUTGER 00:46:38 04:34:27 02:53:56 08:18:40
2 ZYEMTSEV, VIKTOR 00:44:27 04:49:15 08:29:10 08:29:10
3 PEDRAZA, SEBASTIAN 00:46:37 04:34:43 03:08:45 08:33:28
4 BUTTERFIELD, TYLER 00:46:11 04:56:12 08:39:56 08:39:56
5 SANTAMARIA, ALEJANDRO 00:46:43 04:57:36 03:10:03 08:57:04
V ženskom preteku sa Van Vlerken usadila na čele v druhom okruhu a na začiatku tretieho za to poriadne vzala a vybudovala si náskok viac ako 9 minút na druhú Niederfriniger. Najlepším behom už iba istila suverénne víťazstvo. Po výbornom behu druhá skončila Bella Bayliss a tretia Niederfriniger.