nedeľa 6. decembra 2009

Ironman Western Australia pre Ginu Crawford a Patricka Vernay.

Obaja už vedeli, ako chutí víťazstvo v Západnej Austrálii. Crawford obhajovala minuloročné víťazstvo a Vernay zvíťazil v roku 2007. Dokonca na austrálskej pôde vybojoval už svoje piate víťazstvo.
Na štart sa postavilo rekordných 1309 pretekárov a 110 štafiet.
Počas preteku panovala nepríjemná horúčava a v týchto ťažkých podmienkach dokončilo iba 20 z celkového počtu 34 profesionálov.
Plávanie ovládli Lawrence van Lingen (South Africa) a Scott Neyedli (Great Britain) za 47:21 a za nimi plávala skupina Tim Berkel, Vernay, Jimmy Johnsen, Ollie Whistler, Timothy Marr, Josh Rix, Courtney Ogden a Chris Dmitrieff so stratou 40 sekúnd.
Prvý sa však na trať cyklistiky vydal Dán Jimmy Johnsen, uvedomujúc si problémy s achilovkou a tak za to poriadne vzal už na cyklistike, aby si vybudoval rozhodujúci náskok. Johnsen odtiahol sólo celú cyklistiku. V polovici cyklistiky mal už trojminútový náskok pred skupinou prenasledovateľov, vedenou Patrickom Vernayom. Johnsen dokončil cyklistiku za 4:31:38 a na beh vyrážal so 6 minútovým náskokom. Za ním nasledovali Vernay, Neyedli, Berkel, Ogden a Matty White. Vernay nasadil poriadne tempo a na 15. kilometri sa dostal do vedenia a krátko na to predbehol bojujúceho, ale nie zdravotne v poriadku Johnsena aj Neyedli. V tomto poradí dorazili aj do cieľa.

10. Petr VABROUSEK 8:57:08
Petrovi Vabrouškovi chýbala minúta aby sa prepracoval na 8. priečku – škoda, že marató nemal o nejaký ten kilometrík naviac.
A ako si viedli ostatní :
Karol Džalaj zvládol pretek v čase 9:22:44, čo znamenalo celkové 35. miesto a 13. medzi profíkmi. Karol plával za 0:50:12, cyklistiku absolvoval za 4:54:45 a bežal za 3:37:45.
Dano Palko skončil celkovo na 101. mieste a 18. v ketegórii M30. Dano plával za 1:00:16, cyklistiku zvládol za 4:53:36 a bežal za 4:03:00, takže celkovo to robilo 9:56:54.
Vynikajúco zašiel trať mladší z rodinného dua Vraštilovcov za 9:29:02 a obsadil celkové 44. miesto a 6 v kategórii 25-29 rokov.
Jeho otec zvládol trať za 10:49:36 a skončil na 248. mieste a 3. v kategórii M55.
V M60 skončil P. Podešva tiež na 3. mieste v čase 11:19:28. Celkovo to stačilo na 346. miesto.
V ženskom preteku bolo všetko od začiatku v réžii Giny Crawford. Viedla už po plávaní a po cyklistike mala viac ako 11 munútový náskok, ktorý v pohode udržiavala až do cieľa.